Ludzie, którzy pomagają Ci wrócić do siebie.
Fizjoterapeuci, lekarze, trenerzy. Łączy nas kompleksowe podejście — i godzina uwagi na każdego pacjenta. Poznaj zespół, któremu możesz zaufać.
mgr Małgorzata Wójcik
Koordynatorka fizjoterapii w Reha360, Dyrektorka ds. medycznych Levicare, Vice prezes Śląskiego oddziału SFP, Założycielka Fundacji Qlavi. Twórczyni koncepcji FBT (trening antygrawitacyjny). Specjalizuje się w pracy z dorosłymi pacjentami z chorobami nerwowo-mięśniowymi. Jest także koordynatorem prac nad rozwijaniem programu terapeutycznego dla osób z zanikiem mięśniowym różnego pochodzenia. Bazuje on na różnych metodach terapeutycznych, a także – co najważniejsze – na latach pracy z osobami dotkniętymi tymi schorzeniami. Terapeutka wielu metod terapeutycznych, uczestnik i prelegent wielu konferencji naukowych. Uwielbia Mazury, dobrą książkę i wycieczki z historią w tle.
mgr Agnieszka Grzywa
Pracuje z pacjentami dorosłymi, głównie ze schorzeniami neurologicznymi (przede wszystkim SMA, MPD, dystrofie), korzystając głównie z metod PNF oraz FBT. Ze względu na własne dolegliwości, lubi również pracować nad stawem kolanowym. Nie ma dla niej pacjentów trudnych, z chęcią stawia czoła nowym wyzwaniom. Ma doświadczenie w pracy z pacjentami z tracheo, stomią, cewnikiem i portem. Interesuje się zaopatrzeniem medycznym, pomaga w doborze odpowiedniego sprzętu oraz kompresji. W wolnych chwilach lubi śpiewać, spacerować i jeździć na rowerze, nurkuje z butlą. Zimą chętnie jeździ na snowboardzie i ćwiczy na siłowni.
mgr Przemysław Dziura
Głównie pracuje z pacjentami po urazach kostno-stawowych, mięśniowych, sportowych, przed oraz po operacjach. Bazuje przede wszystkim na terapii manualnej i terapii tkanek miękkich, czyli praca na mięśniach i powięziach. Jedną z jego specjalności jest terapia blizny i suche igłowanie. W ostatnim czasie rozwija się w zakresie treningu funkcjonalnego - poprawa sprawności życia codziennego i poprawa w sporcie, oraz w treningu medycznym - powrót do aktywności i sportu po zabiegach czy kontuzjach. Wolny czas stara się spędzać aktywnie, grając w koszykówkę oraz ćwicząc na siłowni. Lubi gotować, w szczególności kuchnię włoską, polską i amerykańską.
mgr Agata Jasińska
Pracuje z pacjentami ortopedycznymi, zarówno dorosłymi jak i z dziećmi. Specjalizuje się w terapii wad postawy. W swojej pracy wykorzystuje masaż tkanek głębokich, integracyjną terapię blizn, FITS, FBT. Skupia swoją uwagę głównie na pracy z pacjentami z wadami postawy m.in. płaskostopie, koślawe ustawienie stóp, szpotawienie i koślawienie kolan, nadmierne przodopochylenie miednicy, hiperlordoza, hiperkifoza, deformacje klatki piersiowej, odstające łopatki, skoliozy i asymetrie oraz z innymi dolegliwościami ortopedycznymi pacjentów od wieku przedszkolnego. Prywatnie jest fanką kulinariów, lubi odkrywać nowe smaki. Uwielbia chodzić na górskie wędrówki oraz koncerty.
mgr Aleksandra Piskorz
Nieustannie stawia na rozwój oraz doświadczenie. Pracuje z pacjentami borykającymi się z dolegliwościami bólowymi (np. kręgosłupa), zmianami przeciążeniowymi (np. łokieć tenisisty), a także w szeroko pojętym zakresie ortopedii (np. rehabilitacja po endoprotezoplastyce czy ACL). Pracuje również z pacjentami neurologicznymi, głównie w jednostce chorobowej SMA. Najbardziej lubi pacjentów zdyscyplinowanych, by wykonywali ćwiczenia zadane do domu, bo bez nich terapia często nie przyniesie tak szybkich i zadowalających efektów. Lubi podróżować, podziwiać piękne widoki i łapać promienie słońca. Uwielbia zwierzęta w szczególności psy, bo spacer i przebywanie z nimi (szczególnie w lesie na spacerze) stanowi idealne wyciszenie dla układu nerwowego.
mgr Marzena Sroka
Fizjoterapeutka, instruktor jogi i pilatesu. Ukończyła 3 letni kurs leczniczej dietetyki Chińskiej, Kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej: Akupunktura, Kurs Akupunktury Stems & Branches, Kursy Specjalizacyjne w wybranych obszarach zastosowań, Kurs akupunktury czaszki, Kurs akupunktury TMM. W terapii stosuje akupunkturę oraz zalecenia dietetyczne wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Od 2007 roku prowadzi zajęcia grupowe. Uważa, że każdy może i powinien ćwiczyć, dlatego jej zajęcia są skierowane dla każdego. Za najważniejsze w swojej pracy z Pacjentem uważa prawidłową diagnozę i usprawnianie dla poprawy funkcjonowania Klienta. Człowiek, który funkcjonuje prawidłowo, jest zdolny do wszystkiego.
Agnieszka Pawlas
Agnieszka jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Aktywnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach z zakresu obsługi pacjenta i zarządzania placówką medyczną. Jest osobą otwartą, cierpliwą i komunikatywną. Zawsze chętna do pomocy, na każdy problem stara się znaleźć rozwiązanie. Dzięki swojej elastyczności świetnie odnajduje się w każdej sytuacji. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze klienta. W REHA360 odpowiedzialna jest za rozliczenia oraz koordynację turnusów rehabilitacyjnych. Uwielbia podróże, a wolny czas najchętniej spędza w kuchni na przygotowywaniu smakołyków dla najbliższych.
Zuzanna Wójcik
Doświadczenie zdobywała jako rejestratorka i menadżerka placówki medycznej przez 8 lat. Ukończyła uczelnie ekonomiczną oraz studia podyplomowe Zarządzanie w służbie zdrowia. Od lat udziela się charytatywnie, prowadząc Fundację Qlavi. Zależy jej, aby każdy z pacjentów miał równy dostęp do opieki medycznej oraz aby w REHA360, każdy otrzymał wsparcie bądź informacje dotyczące dalszego postępowania. Wolny czas spędza z rodziną, przyjaciółmi i z psem. Uwielbia górskie wędrówki oraz długie spacery po lesie. Kontakt z naturą pomaga jej się wyciszyć oraz naładować baterie do dalszej pracy i rozwoju.
mgr Kamil Zwierzchowski
Specjalizuje się w rehabilitacji neurologicznej dorosłych. Najbardziej interesuje go mózg, mechanizmy jego działania oraz zaburzenia jego pracy na skutek różnych uszkodzeń, neurofizjologia. W związku z powyższym najbardziej lubi pacjentów po urazach mózgu lub jego uszkodzeniach na skutek toczących się procesów chorobowych. Pracuje z pacjentami po udarach mózgu, po urazach czaszkowo-mózgowych, z chorobami neurodegeneracyjnymi (stwardnienie rozsiane, Parkinson). Jego drugą pasją poza pracą są przede wszystkim góry. Uwielbia turystykę wysokogórską, a szczególnie tą zimową. W wolnej chwili czyta literaturę górską.
mgr Krzysztof Władyka
Ukończył kursy z zakresu Masażu Tkanek Głębokich z technikami powięziowymi, Terapii Manualnej wg międzynarodowych standardów IFOMPT, Cyriax, tapingu sportowego, terapii blizny, mięśniowo-powięziowej terapii miednicy, terapii wisceralnej. Zajmuje się fizjoterapią w ciąży i rewitalizacji po porodzie, w tym terapią kompleksową rozstępu mięśnia prostego brzucha oraz terapią nietrzymania moczu. Jego pasjami są fizjoterapia i aktywność fizyczna – zarówno treningi, jak również spontaniczny ruch. Uwielbia jazdę na rowerze, ma ich kilka! Każdą wolną chwilę poświęca swojej rodzinie, która jest dla niego całym życiem i inspiracją.
mgr Anna Giurko
Zajmuje się diagnozowaniem dzieci pod kątem zaburzeń sensorycznych oraz prowadzeniem terapii Integracji Sensorycznej. Terapia ma na celu pomóc dziecku lepiej funkcjonować w domu, w szkole, w środowisku. Zaburzenia SI mogą wpłynąć na rozwój i zachowanie dziecka, na proces uczenia się i komunikowania ze światem, na dziecięce przyjaźnie i zabawy. Chętnie pracuje z pacjentami aktywnymi, potrzebującymi wyciszenia oraz biernymi, wymagającymi pobudzenia. Lubi pacjentów stawiających wysoko poprzeczkę do twórczej pracy. Wolny czas poświęca na sport i turystykę, lubi poznawać miejsca, w których jej jeszcze nie było.
mgr Marta Kocur
Pracuje zarówno z pacjentami neurologicznymi, jak i ortopedycznymi. Lubi pracować ze sportowcami, ponieważ jako wieloletnia siatkarka, rozumie ich potrzeby w zakresie fizjoterapii. Proces pracy z pacjentami neurologicznymi, sprawia jej wielką satysfakcję. Zajmuje się urazami sportowymi (skręcenia stawów skokowych, urazy kolan czy przeciążenia mięśni, stawów) ale szczególnie lubi pracę ze stawami barkowymi. Rozwija się w neurologii, dlatego planuje odbycie kolejnych szkoleń w tym kierunku. W szczególności ceni sobie pracę z pacjentami po udarach i wypadkach komunikacyjnych. Wierzy w rehabilitację ruchem i w aktywność fizyczna, na której opiera swoje metody pracy.
mgr Tomasz Jędrzejczyk
Pracuje głównie z pacjentami ortopedycznymi oraz bólowymi. Od 20 lat, stawia na poznanie wielu metod i technik, by znaleźć skuteczną formę terapii dla pacjenta. Kluczowe jest holistyczne podejście do pacjenta, co często wiąże się ze stosowaniem różnych metod terapeutycznych. Świetnym uzupełnieniem jest Termografia Medyczna. Termografia powierzchni ciała może wykryć drobne zmiany w tkankach podskórnych, co wskazuje na patologie neurologiczne i naczyniowe, a także metaboliczne. Odbyte m.in. kursy: Terapia Manualna w Modelu Holistycznym wg A. Rakowskiego, Akupunktura w metodzie równoważenia, Akupunktura czaszki, Pinoterapia, Dry Needling wg FRSC, Termografia Medyczna, Terapia Manualna w koncepcji Chiropraktycznej, Koreańska Terapia Dłoni, Kompleksowa Terapia Wisceralna, Terapia Blizny.
mgr Joanna Sładek
Absolwentka fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji neurologicznej, onkologicznej oraz ortopedycznej. Uczestniczyła w projektach badawczych dotyczących zmniejszenia ryzyka upadku oraz reedukacji chodu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii u osób po udarach, ze stwardnieniem rozsianym oraz z mózgowym porażeniem dziecięcym. Podczas rehabilitacji korzysta z metody PNF, technik masażu tkanek głębokich oraz punktów spustowych, terapii blizny, drenażu limfatycznego, bandażowania oraz kinesiotapingu. Interesuje się sportem i zabiegami z zakresu odnowy biologicznej. Lubi rozwijać swoje umiejętności ukierunkowane jogę i pilates. Wolny czas poświęca swojej rodzinie, rozwija zdolności kulinarne oraz aktywnie wypoczywa podczas pieszych wędrówek z pieskiem.
Monika Janoszka
Przez 10 lat mieszkała w Anglii, ukończyła trzy letni kurs języka angielskiego, zdobywając certyfikat FCE, co ułatwia obsługę pacjentów anglojęzycznych. Pracowała jako opiekunka osób starszych z demencją starczą, kończąc wiele szkoleń w tym zakresie. Dzięki zebranemu doświadczeniu, potrafi zrozumieć potrzeby seniorów i zapewnić im należytą obsługę. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i stara się pomóc w szerokim zakresie. Prywatnie jest mamą nastolatka. W wolnych chwilach uwielbia wycieczki z rodziną, a w niepogodę książki. Jej największą zaletą jest punktualność.